Filmgids voor Schaakliefhebbers

Een selectie van films waarin het schaakspel niet alleen voorkomt, maar ook een belangrijke rol speelt
  €19.95
  • We ship to more than 100 countries
  • Expert customer service
  • Money-back guarantee

Description / Filmgids voor Schaakliefhebbers

Gegroet schaakliefhebber!

Er zijn letterlijk duizenden films waarin ons geliefde schaakspel voorkomt. In deze Filmgids voor Schaakliefhebbers wordt daaruit een selectie van films gepresenteerd waarin het schaakspel niet alleen voorkomt, maar bovendien een belangrijke rol speelt. De term 'film' is daarbij ruim geïnterpreteerd: behalve speelfilms komen ook documentaires, series of afleveringen van series aan bod. In dit boek worden 80 speelfilms, 42 documentaires en 38 (afleveringen van) series met een relevant schaakmotief besproken. De lange lijst begint met een film uit 1903 en eindigt met een film uit 2023. Vrijwel ieder filmgenre is in de lijst vertegenwoordigd, van arthouse tot horror. U zult begrijpen dat schaakinstructiefilms buiten het kader van dit boek vallen.

Bij elke film staan een beschrijving, kenmerkende details en achtergrondinformatie vermeld. Omdat de ene film nu eenmaal beter is dan de andere, wordt er een waarderingscijfer tussen 1 en 10 aan elke film toegekend. Alle films uit de lijst zijn beschikbaar op dvd, streamingdienst of video.
Met behulp van aanvullingen, correcties en tips die op een speciaal daarvoor in het leven geroepen website worden gepubliceerd zal dit project up-to-date worden gehouden.

Rob Spaans is een schaakliefhebber van wie de schaakliefde vooral uitgaat naar de cultuur en de historie van het schaakspel. Veel van zijn inspiratie doet hij op bij de Motiefgroep Schaken en de Chess History & Literature Society. Hij speelt z'n schaakpotjes in de interne competitie van schaakvereniging Heerhugowaard en bij gezellige rapidtoernooien. Eerder publiceerde hij de Reisgids voor Schaakliefhebbers en de Anekdotengids voor Schaakliefhebbers.


More Information

Weight 530 g
Number of pages 286
Publication date May 15, 2025
Choose your edition Paperback

We found other products you might like!

Navigating through the elements of the carousel is possible using the tab key. You can skip the carousel or go straight to carousel navigation using the skip links.
Reisgids voor Schaakliefhebbers
Meer dan honderd bijzondere plaatsen die met het schaakspel te maken hebben
€19.95
Anekdotengids voor Schaakliefhebbers
Vele verhalen en 50 foto's die met het schaakspel te maken hebben
€19.95
De Sponsor
Moord op het North Sea Chess Tournament
As low as €14.95
De schaakrevolutie
Hoe een eeuwenoud bordspel populairder werd dan ooit
€29.99